شهلا جاهد، مظنون به قتل فاطمه (لاله) سحرخیزان همسر ۳۲ ساله ناصر محمدخانی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است.لاله سحرخیزان هفت سال پیش در خانه خود و در حالی که همسرش همراه با تیم پرسپولیس در آلمان به سر می برد و فرزندانش در مدرسه بودند، با ضربات چاقو به قتل رسید.
پلیس در مراحل تحقیق در مورد این پرونده، به ارتباط پنهان میان ناصر محمدخانی و یک پرستار به نام شهلا جاهد پی برد و با یافتن قرائنی علیه شهلا جاهد، او را بازداشت کرد.شهلا جاهد در مراحل بازجویی، خود را همسر موقت (صیغه ای) ناصر محمدخانی معرفی و پس از یازده ماه مقاومت در بازجویی سرانجام به قتل همسر عقدی او اعتراف کرد(تصاویر پایین) اما سپس در دادگاه منکر اعترافات خود شد.اما دادگاه شهلا جاهد را قاتل شناخت و حکم به قصاص (اعدام) او داد.این حکم در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور تأیید شد اما یکی از قضات پرونده با ارسال نامه ای برای رئیس قوه قضائیه ده مورد ایراد در پرونده شهلا جاهد برشمرد و در پی آن، رئیس قوه قضائیه با جلوگیری از اجرای حکم، پرونده را برای رسیدگی مجدد به دادگاه دیگری فرستاد.این دادگاه نیز شهلا جاهد را گناهکار و مستحق اعدام شناخت و شعبه 26 دیوان عالی کشور نیز حکم اعدام را تأیید کرد.این بار وکیل شهلا جاهد با ارسال نامه ای برای رئیس قوه قضائیه، از مستنداتی سخن گفت که حاکی از بیگناهی وکیل است و رئیس قوه قضائیه بار دیگر از اجرای حکم جلوگیری کرد و پرونده را به دادگاه دیگری ارجاع داد.بار سوم هم دادگاه شهلا جاهد را گناهکار دانست و حکم اعدامی که دادگاه صادر کرد در شعبه سوم دیوان عالی کشور تأیید شد.اما با وجود گذشت بیش از هفت ماه از صدور رأی تأیید دیوان عالی، دستور اجرای حکم اعدام شهلا جاهد صادر نشد تا اینکه روز گذشته (21 بهمن) رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که پرونده شهلا جاهد دارای ایرادهای شکلی و ماهوی است و باید تحقیقات درباره قتل از ابتدا آغاز شود و قاضی دیگری به پرونده رسیدگی کند.طی سه مرحله ای که شهلا جاهد تا آستانه اعدام پیش رفت، مجموعاً بیش از ۲۷ قاضی در مراحل مختلف به پرونده او رسیدگی کردند که بیست و چند تن از آنان وی را گناهکار و هفت نفر بیگناه شناختند و هم اکنون حجم پرونده شهلا جاهد به بالای 3500 صفحه رسیده است.ماجرای قتل همسر ناصر محمدخانی طی پنج سال گذشته از گزارشهای پرخواننده صفحه حوادث روزنامه ها و بخصوص مطبوعات حوادثی و عامه پسند ایران بوده و شهلا جاهد را به مشهورترین زن ایرانی تبدیل کرده که در انتظار اعدام به سر می برد.


شهلا در صحنه های بازسازی قتل مدام گریه میکرد و فریاد میزد:نمیتوانم!-در بازرسی از دفاتر خاطرات شهلا تمامی روزها بدون قلم خوردگی نوشته شده بود بجز روزحادثه یعنی ۱۷ مهرماه۸۱ که بنظر میرسید سعی داشته بطور تصنعی چیزهایی بنویسد تا خالی نباشد. بعد هم آنها را خط زده بود.(شهلا در دفترش با تنفر از لاله با عناوینی چون پیرزن عجوزه و کفتار یاد کرده بود!)


شب قبل از قتل در اتاق پذیرایی و در محل قرار گرفتن شوفاژ و پشت پرده ها پنهان شده بود.او اعتراف کرد که از همینجا صدای لاله را میشنیده که به مهرنوش نماز غفیله را یاد میداده و او نیز آن را یاد گرفته و ۱۱ ماه مرتبا در زندان میخوانده است!


در جزئیات قتل شهلا به التماسهای لاله وقتی تیغه چاقو را گرفته و قاتل روی شکمش نشسته بود اشاره کردو مدام گفت:منو ببخش لاله!(شهلا چنان با دقت از زمان و جزئیات وصحنه قتل سخن میگفت که شکی برای مامورین باقی نگذاشت که قاتل خود وی بوده است.او حتی رنگ لباس مقتوله را نیز به خاطر می آورد!)


تشک خواب را برگردانده بود بنابراین وقتی لکه های خون را به پلیسها نشان داد. اعتراف کردند که تا آن لحظه آن را ندیده بودند!!


ناصر محمد خانی و شهلا جاهد در اتومبیل نیروی انتظامی در محل حادثه.بررسی کارآگاهان نشان داد که ناصر به مواد مخدر اعتیاد داشته و شهلا برای وی مواد تهیه میکرده است.در دفترچه خاطرات شهلا از وی با اسم رمز "برنج" یاد شده بود!ناصر از ابتدا هم دوست نداشت که شهلا قاتل باشد...

منبع:همشهری جوان

از سوی قضات شعبه 7 تشخیص دیوان عالی كشور
حكم اعدام شهلا جاهد تایید شد

خبرگزاری فارس: حكم اعدام شهلا جاهد به اتهام قتل همسر ناصر محمدخانی از سوی قضات شعبه هفت تشخیص دیوان عالی كشور تایید شد.


یك مقام آگاه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس با اعلام این خبر افزود: پس از ارسال پرونده به شعبه هفت تشخیص دیوان عالی كشور قضات دادگاه بررسی پرونده را به صورت همه جانبه آغاز كرده و سرانجام رای خود را صادر كردند.
وی افزود: قضات با اكثریت رای شهلا جاهد را مجرم شناخته و حكم اعدام او را تایید كردند.
عبدالصمد خرمشاهی وكیل مدافع متهم نیز به خبرنگار اجتماعی فارس گفت: امروز به شعبه هفتم تشخیص دیوان عالی كشور رفتم. حكم از سوی قضات انشا و امضاء شده است. هم اكنون حكم صادره در مرحله تایپ است و قرار است روز چهارشنبه به طرفین پرونده ابلاغ شود.
شهلا متهم است 17 مهر ماه سال 81 همسر ناصر محمد خانی فوتبالیست سرشناس را به قتل رسانده است كه پس از دو جلسه محاكمه به قصاص محكوم و حكم مجازاتش از سوی قضات دیوان عالی كشور تایید شد.
پرونده شهلا با اعتراض موكلش به حكم برای رسیدگی به شعبه 15 تشخیص دیوان عالی كشور فرستاده شد كه حكم از سوی قضات این شعبه نیز تایید شد.
شهلا جاهد پس از تایید حكم اعدامش از سوی دیوان عالی كشور در یك قدمی مرگ قرار داشت كه وكیل او در نامه‌ای به سید محمود هاشمی شاهرودی خواستار رسیدگی مجدد به این پرونده شد كه رئیس قوه قضائیه اجرای حكم را متوقف كرد تا پرونده مورد بررسی مجدد قرار گیرد.