1- اولین گاف عادل فردوسی‌پور مربوط به زمانی است که او کار گزارشگری را آغاز کرده بود. به خاطر علاقه وافر عادل به لیورپول، گزارش این بازی در برابر آرسنال را به او داده بودند. یک بازی حساس که فقط عادل فردوسی‌پور از عهده آن بر می‌آمد، اما در این میان یک مشکل وجود داشت. اینکه عادل به شدت سرماخورده بود و آنفولانزا کار عادل را برای ادامه گزارش سخت کرده بود، بینی کیپ و سوزش در سینوس‌ها و مجاری تنفسی کاری کرد تا از فردوسی‌پور در دقیقه 71 بازی بگوید: «معلوم نیست این بازی کی می‌خواد تموم شه؟» و البته چندین بار جمله «پس این بازی کی تمام می‌شود» را به خاطر تب شدید تکرار کرد و سرآخر بدون خداحافظی رفت و بازی بدون خداحافظی عادل به پایان رسید.

2- فردوسی‌پور در حین گزارش‌هایش دوست دارد بینندگان را از مسائل حاشیه‌ای بازی با خبر کند. مثلاً اینکه چه کسانی در جایگاه ویژه می‌نشینند با اینکه چه کسی وارد جایگاه ویژه تماشاگران می‌شود یا از آن خارج می‌شود، با اینکه در نیمکت ذخیره دو تیم چه اتفاقاتی می‌افتد. چند سال پیش که بازی‌های لیگ در ماه رمضان بعد از افطار برگزار می‌شد در جریان بازی پرسپولیس و ذوب آهن مجید خدایی کشتی‌گیر آن زمان تیم ملی ایران وارد ورزشگاه آزادی شد تا کارگردان تلویزیونی تصویر او را نشان دهد. عادل فردوسی‌پور هم که گزارشگر آن بازی بود، با خیال راحت گفت: خب این هم آقای مجید خدایی کشتی‌گیر خوب تیم ملی فوتبال کشورمان!

3- اما فردوسی‌پور خودش عقیده دارد بدترین سوتی‌اش را در برنامه «با جام جهانی 2002» داده است. عادل در این باره می گوید: «در آن برنامه داشتم همزمان با صحبت کردن در برنامه خبرها را از روی اینترنت ترجمه می‌کردم، دو ساعت با آقای حاج‌رضایی بودیم. من در مقطع خداحافظی گفتم: خب من از آقای نصیرزاده که دو ساعت با ما همراه بودند تشکر می‌کنم. که رضا جاودانی با خنده گفت: ایشان آقای نصیرزاده نیستند، آقای حاج رضایی هستند.» فردوسی‌پور در این باره عقیده دارد که آن‌شب هنگ کرده بوده است!

عادل فردوسی پور

4- فردوسی‌پور در حین یکی از گزارش‌های لالیگا مابین بارسلونا و اسپانیول در صحنه‌ای دوربین سرمربی اسپانیول را نشان داد و چند ثانیه هم روی او مکث کرد، عادل هم می‌خواست نام سرمربی اسپانیول را بگوید. اما یادش نمی‌آمد. بارنکو مارکز نام قبلی است واگر من و شما هم جای عادل بودیم، شاید نام یادمان نمی‌آمد فردوسی‌پور با اعتماد به نفس خاصی گفت: لقب بازیگری سرمربی اسپانیول «تین‌تین» بوده است! البته زیرنویس اوراگول زد. عادل که کمی اسپانیایی بلد است تن تن را با تلفظ اسپانیایی خواند، در حالی که ما ایرانی‌ها با همان تلفظ فرانسوی قهرمان کمیک استریپ‌های نویسنده بلژیکی، هرژه را می‌شناسیم. بارنکومارکز در رفتار، سر و وضع و مدل موهایش شبیه به تن‌تن بود. البته عادل چند لحظه بعد فهمید که چه گافی داده است اما از رسانه ملی که نمی‌شود ماجرای تن‌تن را در یک مسابقه فوتبال توضیح داد.

5- در بازی پرسپولیس و برق شیراز در ورزشگاه آزادی، علی کریمی با موهای بلند و استیل معروفش گل زد اما عادل کریم باقری را زننده گل اعلام کرد، در حالی که کریم موی بسیار کوتاه و استیل متفاوتی دارد و در آن صحنه اصلا باقری در گل پرسپولیس تاثیری نداشت. جالب اینجا بود که فردوسی‌پور چند بار هم گلزنی باقری را تکرار کرد. بعد که گوینده ورزشگاه و تصاویر آهسته نشان دادند زننده گل کریمی بوده است، عادل به روی خودش هم نیاورد.

6- بازی منچستر یونایتدو هال سیتی  را فردوسی پور گزارش می‌کرد هال سیتی در فصل جاری لیگ برتر بازی‌ها را بسیار خوب شروع کرده بود و به همین خاطر آن مسابقه، بازی جذابی از کار در آمد. دقیقه 83 بازی، شیاطین سرخ چهار بر سه جلو افتادند و به همین خاطر هال سیتی بازی هجومی‌ای به نمایش گذاشت. سرعت بالای بازی باعث شد تا عادل نام هال سیتی را فراموش کند و چند باری به جای هال‌سیتی بگوید: «چه بازی زیبایی رو این ویگانی‌ها به نمایش می‌گذارند!» البته چند بار گفتن نام ویگان به جای هال سیتی به این خاطر بود که در آن سولیورپول با ویگان بازی داشت و عادل ازسایت livescore حواسش به بازی لیورپول و ویگان بود.

7- در یکی از برنامه‌های 90 امسال مهمان برنامه محمد احمدزاده، سرمربی ملوان بود. عادل در یک صحنه جالب از احمدزاده پرسید: خب آقای ملوان، بریم سراغ ...! که هر دو از خنده ترکیدند. احمد زاده هم به شوخی گفت، خب زبلش را هم می‌گفتید می‌شدیم ملوان زبل! البته این جمله احمدزاده در میان خنده‌های عادل گم شد، ولی در تکرار برنامه 90 که از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شد، با کمی دقت کلمه ملوان‌ زبل به راحتی از زبان احمدزاده شنیده شد.